Достапни линкови

Тел Авив: Барак Обама пристигна во Израел


Американскиот демократски претседателски кандидат Барак Обама пристигна во Израел на разговори со израелските лидери, во рамките ан неговата турнеја низ блискиот исток . По неговата средба со премиерот Ехуд Олмерт и другите официјали претставници, кандидатот на демократите ќе го посети и Западниот брег каде се сретнува со палестинскиот лидер Махмуд Абас.
XS
SM
MD
LG