Достапни линкови

Белград: Шефот на УНМИК на разговори со српските власти


Шефот на УНМИК Ломберто Заниер доага во Белград каде разговорите со претставниците ан владата на Србија ке ги искористи за запознавање И почеток на дијалог за практичнни прашања за Косово, како што се царината и полицијата. Шефот на српската дипломатија Вук Јеремиќ во понеделникот официјално го покани Заниер да го посети Белград.
XS
SM
MD
LG