Достапни линкови

Мадрид: Операција на шпанските безбедносни служби против ЕТА


Шпанските безбедносни служби започнале операција против припадници на сепаратистичката ЕТА во Баскија, при што биле уапсени 7 лица. Медиумите во Шпанија јавија дека акцијата во околината на Билбао продолжува.
XS
SM
MD
LG