Достапни линкови

Вашингтон: Иран има капацитет да го нападне поголемиот дел од Европа со балистички проектили


Американскиот шеф за против-ракетна одбрана, Хенри Оберинг, изјави дека Иран моментално има капацитет да го нападне поголемиот дел од Европа со балистички проектили. Тој оцени дека Иран веќе ја демонстрирал својата способност за такво нешто.
XS
SM
MD
LG