Достапни линкови

Тел Авив: Претседателскиот кандидат Обама во посета на Израел и Блискиот Исток


Американскиот кандидат за претседател Барак Обама во склоп на седумдневната турнеја на Блискиот Исток и Европа денеска ќе ги посети Израел и Западниот брег. Тој ке оствари средба со израелскиот премиер Ехуд Олмерт, министерите за внатрешни работи и одбрана Ципи Ливни и Ехуд Барак, додека во среда ќе оствари средба со палестинскиот претседател Махмуд Абас.
XS
SM
MD
LG