Достапни линкови

Брисел: Српскиот министер за надворешни Јеремиќ на состанок на министрите за надворешни работи на ЕУ


Српскиот министер за надворешни работи Вук Јеремиќ ќе присуствува на дводневниот состанок на министрите за надворешни работи на Европската унија кој се одржува во Брисел и на кој ќе се разговара за Западен Балкан.Како што е најавено Јеремиќ ќе оствари средба со комесарот за проширување на Унијата Оли Рен и со високиот преставник на ЕУ за надворешна политика Хавиер Солана,а исто така предвидени се и одвоени билатерални средби со министрите за надворешни работи на Португалија, Полска, Италија, Словенија, Ромунија и Германија
XS
SM
MD
LG