Достапни линкови

Белград: Уапсен Радован Караџиќ


Поранешниот лидер на босанските срби Радован Караџиќ,синоќе е уапсен,соопштија од Советот за национална безбедност.Како што се наведува во соопштението,во акција на српските служби Караџиќ бил уапсен и предаден на истражниот суд за воени злосторства во Белград. Радован Караџиќ е оптужен за геноцид и злочини против човештвото.
XS
SM
MD
LG