Достапни линкови

Кабул: Ослободени двајцата киднапирани турски инженери


Двајцата турски инженери, кои беа киднапирани во западниот дел на Авганистан, се ослободени, изјави денеска претставник на турското Министерство за надворешни работи. Тие се во добра здравствена состојба, а беа киднапирани од непознати вооружени лица минатиот понеделник.
XS
SM
MD
LG