Достапни линкови

Пекинг: Кина и Русија потпишаа договор за демаркација на последните 4,300 километри граница


Кина и Русија потпишаа договор за демаркација на последните нерешени 4300 километри граница. Според договорот, Русија на Кина и ги врати островот Јинлонг кој русите го нарекуваа Тарабанов и половина од островото Хеисијази.
XS
SM
MD
LG