Достапни линкови

Сараево: Постои опасност од дезинтеграциски тенденции во БИХ, велат Лајчак и Месиќ


Хрватскиот претседател Стипе Месиќ и Претставникот на Меѓународната заедница за Босна и Херцеговина Мирослав Лајчак предупредија на постоење на потенцијална опасност од дезинтеграциски тенденции во Босна и Херцеговина. Тие ја повикаа меѓународната заедница да не дозволи чувствителните прашања да се претворат во нова регионална криза.
XS
SM
MD
LG