Достапни линкови

Исламабад: Пакистанската војска во неколку дневна офанзива убила 15 бунтовници


Пакистанската војска подржана од хеликоптери убила 15 талибански милитанти, а 60 други биле уапсени во акција изведена во северозападниот дел од земјата во близина на границата со Авганистан. До офанзивата во областа Хангу, која почнала уште во средата, доаѓа откако талибанските бунтовници го окупираа овој регион и убија 17 пакистански војници. Целта на акцијата е нивно потиснување од регионот.
XS
SM
MD
LG