Достапни линкови

Брисел: ЕК ја блокира помошта од милијара евра за Бугарија поради проблеми со корупцијата


Европската Комисија ја блокирала помошта од речиси милијарда евра за Бугарија поради проблемите со корупција во земјата. Во нацрт извештајот, што го објави Ројтерс се наведува дека во Бугарија има високо ниво на корупција и организиран криминал.
XS
SM
MD
LG