Достапни линкови

Женева: Иранскиот преговарач се надева на конструктивни преговори со големите сили


Главниот ирански преговарач за нуклеарното прашање Саеед Џалили изрази надеж дека утрешните преговори со светските сили во Женева ке бидат конструктивни. Утре ке се дискутира за европската понуда за Иран да го сопре процесот на збогатување на ураниумот. Вашингтон ќе го преставува третиот рангиран дипломат Вилијам Барнс. Техеран го поздрави американското присуство на разговорите.
XS
SM
MD
LG