Достапни линкови

Вашингтон: Косовското раководство на средба со Кондолиза Рајс


Претседателот и Премиерот на Косово Фатмир Сеидуи и Хашим Тачи денеска во Вашингтон ќе разговараат со американскиот државен секретар Кондолиза Рајс, а во понеделник ќе бидат примени од Претседателот Џорџ Буш. Во Приштина на овие средби се гледа како на историски.
XS
SM
MD
LG