Достапни линкови

Струмица: Приведен градоначалникот Зоран Заев


Полицијата во Струмица го приведе градоначалниокот на Зоран Заев. Во македонското Министерството за внатрешни работи е потврдено дека Заев е осомничен за злоупотреба на службената положба. Се очекува денеска градоначалникот на Струмица да биде изведен пред Основен суд Еден во Скопје.
XS
SM
MD
LG