Достапни линкови

Тбилиси: Шефот на германската дипломатија во абхазиска мисија


Шефот на германската дипломатија Франк Валтер Штајнмаер денеска ја почнува таканаречната абхазиска мисија во рамките на која ќе ги посети Грузија, сепаратистичкиот регион Абхазија и Русија. Притоа тој ќе разговара со неговите домаќини за намалување на најновите тензии во регионот.
XS
SM
MD
LG