Достапни линкови

Тирана: Претседателот Црвенковски во посета на Албанија


Претседателот на Македонија Бранко Црвенковски денеска престојува во работна посета на Албанија на покана на неговиот колега Бамир Топи. Двајцата претседатели во Драч разговараат за унапредување на билатералната соработка, за актуелните состојби во регионот и за аспирациите на двете земји за членство во Европската унија.
XS
SM
MD
LG