Достапни линкови

Сплит: Хрватска би можела во ЕУ во 2012


Хрватска може да се приклучи кон Европската унија во две илјади и дванаесета година, изјави синоќа во Сплит известувачот на Европскиот парламент за Хрватска Ханес Свобода. Според него, отфрлањето на договорот од Лисабон нема да влијае на членството на Хрватска во Унијата и може да се очекува таа земја да ги заврши преговорите за приклучување кон крајот на следната година.
XS
SM
MD
LG