Достапни линкови

Вашингтон: На Обама не му пречи објавената карикатура во која е прикажан во муслиманска облека


Претседателскиот кандидат на Демократите, Барак Обама изјави дека не му пречи карикатурата објавена во весникот Њујоркер, на која тој е прикажан во муслиманска облека, а неговата сопруга како терорист, но додаде дека тоа е навреда за американските муслимани. Во интервју за Си Ен Ен, Обама, чиј татко е Кениец, но христијанин, истакна дека не се трудел доволно да ги демантира дезинформациите дека е муслиман.
XS
SM
MD
LG