Достапни линкови

Багдад: Десетта ирачка провинција под контрола на ирачките безбедносни сили


Ирак денеска од мулти-националните сили ја превзеде контролата за безбедноста во јужната провинција Диванија. Тоа е 10-та ирачка провинција која целосно им е предадена на ирачките безбедносни сили.
XS
SM
MD
LG