Достапни линкови

Вашингтон: Буш вознемирен од извештаите дека екстремисти од Пакистан влегуваат во Авганистан


Американскиот претседател Џорџ Буш изјави дека е вознемирен од извештаите дека екстремисти од Пакистан влегуваат во Авганистан и за овој проблем ќе разговара со пакистанскиот премиер Јусуф Раза Гилани наскоро во Вашингтон. Буш додаде и дека Соединетите Држави ќе ги разгледаат обвинувањата од авганистанскиот претседател Хамид Карзаи дека пакистански разузнавачи се вмешани во анапди во Авганистан.
XS
SM
MD
LG