Достапни линкови

Вашингтон: Продолжува претседателската изборна кампања во САД


Републиканскиот претеседателски кандидат Џон Меккејн вчера зборувајки за надворешната политика на Соединетите Американски Држави изјави дека доколку победи ке го уапси Осама Бин Ладен и ке го изведе пред лицето на правдата. Според него стратегијата за зголемување на бројот на војниците во Ирак треба да се примени и во Авганистан.Овие коментари на Меккејн догаат откако претходно кандидатот на демократите Барак Обама изјави дека Вашингтон треба да ја заврши војната во Ирак но во Авганистан како што рече мора да победат.
XS
SM
MD
LG