Достапни линкови

Техеран: Иранскиот претседател ќе поздрави директни разговори со САД


Иранскиот претседател Махмуд Ахамдинеџад изјави дека ќе поздрави директни разговори со Соединетите држави, но доколку на нив двете страни бидат застапени на исто ниво. Ахмадинеџад не ја исклучи можноста во догледна иднина и да дојде до такви разговори меѓу Техеран и Вашингтон.
XS
SM
MD
LG