Достапни линкови

Бакуба: Над 20 загинати во два самоубиствени напада


Американската команда во Ирак соопшти дека во денешните два самоубиствени бомбашки напада во Бакуба загинале над дваесет луѓе, додека триесетина биле повредени. Се прецизира дека самобијците ги активирале експлозивите во еден регрутен центар во градот.
XS
SM
MD
LG