Достапни линкови

Родос: Една жена загинала во паника во земјотресот што ги погоди Родос и Крит


Една жена загинала при обид да излезе од куќата поради паника од земјотресот што изутрината ги погоди грчките острови Родос и Крит. Земјотресот бил со сила од шест запирка три степени според Рихтеровата скала. Засега нема информации за причинета голема материјална штета. Епицентарот на потресот се наоѓал на морското дно јужно од Родос.
XS
SM
MD
LG