Достапни линкови

Окинава: Молотов коктел фрлен врз американскиот конзулат


Во дворот на американскиот конзулат на јапонскиот остров Окинава бил фрлен молотов коктел, но никој не е повреден. На Окинава се поголемиот дел од 50-те илјади американски војници, кои се стационирани во Јапонија.
XS
SM
MD
LG