Достапни линкови

Измир: Пет лица уапсени под сомнение за подготовка на терористички напади


Пет лица, од кои двајца студенти се уапсени во три града во турскиот округ Измир. Уапсените се осомничени дека подготвувале терористички напади и кај нив се пронајдени се „молотови коктели“.
XS
SM
MD
LG