Достапни линкови

Приштина: Граѓаните на Косово од 21 јули можат да добиваат пасоши


Граѓаните на Косово од 21 јули ќе можат да добиваат пасоши на Република Косово, кои како што јавуваат агенциите се изработуваат во Лајпциг и ги исполнуваат сите европски стандарди. Дизајнот и личните податоци се изработени по најнова и најмодерна технологија и невозможно е истите се фалсификуваат, јави косовската телевизија.
XS
SM
MD
LG