Достапни линкови

Кабул: 24 лица загинаа во самоубиствен бомбашки напад


24 лица загинале, а 30 се повредени во самоубиствен напад со автомобил бомба што се случил на пазар во областа Дех Равуд во јужната авганистанска провинција Урузган. Шефот на локалната полиција Џума Џул Хемат соопшти дека цел на нападот бил конвој на авганистанските безбедносни сили. Меѓу загинатите се и петмина полицајци.
XS
SM
MD
LG