Достапни линкови

Сиднеј: Папата Бенедикт 16 пристигна во посета на Австралија


Папата Бенедикт 16-ти пристигна во посета на Австралија за време на која ќе се извини за сексуалните скандали кои ја потресоа Католичката црква. Папата изјави дека ќе им се извини на жртвите, како што тоа го стори за време на посетата на Соединетите Држави во април.
XS
SM
MD
LG