Достапни линкови

Вашингтон: Буш го потпиша законот за зајакнување на надгледувањето на осомничените за тероризам


Американскиот претседател Џорџ Буш го потпиша законот за зајакнување на надгледувањето лица осомничени за тероризам. Со законот им се овозможува на разузнавачките агенции да ги надгледуваат тие лица без за тоа да имаат судски налог. Невладините организации го критикуваа законот како закана на приватноста на американските граѓани.
XS
SM
MD
LG