Достапни линкови

Њујорк: ОН ќе формира меѓународна комисија за истрага на убистовото на Беназир Буто


Пакистанскиот министер за надворешни работи Махмуд Куреши синоќа во Њујорк соопшти дека Обединетите нации ќе формираат меѓународна комисија која ќе го истражи убиството на поранешната пакистанска премиерка Беназир Буто. Тој прецизира дека задача на комисијата ќе биде да ги открие организаторите и учесниците во убиството на Буто што се случи на еден предизборен митинг во минатиот декември во Равалпинди.
XS
SM
MD
LG