Достапни линкови

Анкара: Загинале десетина курдски бунтовници во судир со турските сили


Десетина курдски бунтовници и еден припадник на турските сили загинале во судирите на југоистокот на Турција, пернесоа медиумите во Анкара. Ваквите информации засега не се потврдени од офицјални турски претставници. До борбите дошло за време на потрагата по германските алпинисти кои курдските бунтовници ги грабнале во текот оваа недела.
XS
SM
MD
LG