Достапни линкови

Багдад: Турскиот премиер Едроган во посета на Ирак


Турскиот премиер Реџеп Таип Ердоган допатува во посета на Ирак, каде што со премиерот Нури Ал Малики треба да потпише договор за стратегиска соработка. Детали од договорот не се соопштени. Како што е највено, една од темите ќе биде и справувањето со курдските бунтовници во северен Ирак.
XS
SM
MD
LG