Достапни линкови

Вашингтон: САД го осудија иранското тестирање проектили со долг дострел


Соединетите Држави го осудија иранското тестирање на проектили од долг дострел, оценувајки дека тој потег ќе доведе до натамошна изолација на Техеран. Белата Куќа го повика Иран да се воздржи од натамошни тестирања, а секретарот за одбрана Роберт Гејтс изјави дека тоа само ја потврдува потребата од американски анти-ракетен систем.
XS
SM
MD
LG