Достапни линкови

Газа: Израелските сили убиле еден Палестинец кој се обидел да влезе во Израел


Израелските сили соопштија дека убиле еден палестинец кој се обидел да влезе во Израел од Појасот Газа. Израелските војници отвориле оган бидејки палестинецот одбил да застане, а подоцна било утврдено дека не е вооружен. Ова е прв инцидент од примирјето меѓу Израел и Хамас за Појасот Газа, потпишано пред три недели.
XS
SM
MD
LG