Достапни линкови

Истанбул: Непознати напаѓачи нападнале полицајци во близина на американскиот конзулат


Денеска во Истанбул непознати напаѓачи отвориле оган врз полицијата во близина на американскиот конзулат во тој турски град. Агенциите јавуваат дека притоа загинале тројца полицајци и оти имало уште тројца други загинати. Засега не се знаат мотивите за нападот.
XS
SM
MD
LG