Достапни линкови

Либан: Најмалку две лица загинале во меѓуверски пресметки


Најмалку две лица загинале, а повеќе од триесет биле повредени во денешните меѓуверски пресметки во северен Либан, јавија агенциите. Во судирите меѓу сунитите кои ја поддржуваат владата и приврзаниците на опозициониот Хезболах во минатиот месец загинаа девет луѓе.
XS
SM
MD
LG