Достапни линкови

Зимбабве: Мугабе подготвен да формира влада со претставници на опозицијата


Официјален претставник на Зимбабве изјави дека претседателот Роберт Мугабе е подготвен да формира влада со претставници на опозицијата. Мугабе победи на претседателските избори кои меѓународната заедница ги оцени за нелегитимни, бидејќи вториот круг го бојкотираше опозициониот лидер Морган Цвангирај.
XS
SM
MD
LG