Достапни линкови

Скопје: Делегација на Унијата на Западна Европа на средби со државниот врв


Делегација на Собранието на Унијата на Западна Европа, или Европско собрание за безбедност и одбрана, предводена од претседателот Жан-Пјер Масре, денеска ќе допатува во дводневна работна посета на Република Македонија. За време на престојот тие ќе бидат примени од шефот на државата Бранко Црвенковски, од претседателот на Собранието Трајко Вељаноски и од министерот за одбрана Лазар Еленовски, а ќе имаат средби и со координаторите на пратеничките групи во македонското Собрание.
XS
SM
MD
LG