Достапни линкови

Охрид: Свеченост по повод враќањето на вод на АРМ од мисијата „Слобода за Ирак“


Денеска во Охрид ќе биде одржана свеченост по повод враќањето на механизираниот пешадиски вод на АРМ, кој беше ангажиран во мисијата „Слобода за Ирак“. Основна задача на 36-темина професионални војници и старешини во изминатите шест месеци беше обезбедување на базата на коалициските сили во Таџи, како дел од единицата на Армијата на САД наменета за оваа задача.
XS
SM
MD
LG