Достапни линкови

Скопје: Денеска координативна средба на државниот врв за преговорите за името


Претседателот Бранко Црвенковски денеска има координативна средба со премиерот Никола Груевски во врска со македонско – грчките преговори за името, под покровителство на Обединетите Нации. Други детали не се наведени.
XS
SM
MD
LG