Достапни линкови

Абхазија: Отфрел американскиот предлог за испраќање меѓународни полициски сили во Абхазија


Властите во Абхазија го отфрлија американскиот предлог за испраќање меѓународни полициски сили во таа отцепена република. Претседателот на Абхазија, Сергеј Багапш оцени дека Соединетите Држави секогаш имале про-грузијски позиции. Американскиор државен секретар Кондолиза Рајс денеска во Прага оцени дека Русија предизвикува тензии во тој регион.
XS
SM
MD
LG