Достапни линкови

Токио: Русија и САД не направиле прогрес во надминување на несогласувањата, изјави Медведев


Рускиот претседател Дмитри Медведев изјави денеска дека Москва и Вашингтон не направиле прогрес во надминувањето на несогласувањата. Сепак, Медведев додаде дека со американскиот претседател Џорџ Буш се согласиле дека претседателските избори во Соединетите Држави не треба да донесат и пауза во меѓусебните односи.
XS
SM
MD
LG