Достапни линкови

Ерусалим: Израел се договори со Хезболах за размена на затвореници


Израел се согласи на договор со либанската милитантна група Хезболах за размена на затвореници. Меѓу Либанците кои ќе бидат ослободени е Самир Кантар,обвинет за едно од најголемите злосторства во историјата на земјата, а во замена за телата на двајца војника кои беа убиени од герилците на Хезболах. Како што јавуваат агенциите договорот бил потпишан во присуство на претставници на Обединетите Нации.
XS
SM
MD
LG