Достапни линкови

Прага: Кондолиза Рајс ќе го потпише договорот за поставување ракетен штит во Чешка


Американскиот државен секретар Кондозлиза Рајс денеска во Прага треба да го потпише договорот со Чешка за поставување на противракетен штит. Рајс вчера се сретна со нејзиниот полски колега Радослав Сикорски со кој разговараше за поставување на ист таков радар и во Полска. Најавено е дека разговорите ќе завршат во текот на неделава. Рајс по Чешка патува за Бугарија и Грузија.
XS
SM
MD
LG