Достапни линкови

Абхазија: Четири лица загинале во експлозија во бар


Четворица луѓе загинале, а седумина други биле ранети во синоќешната експлозија во еден бар во Абхазија, јавија руските медиуми. Лидерот на Абхазија Сергеј Багапч за инцидентот ги обвини властите во Грузија кои, како што рече, сакале да ја дестабилизираат ситуацијата во регионот. Абхазија и Јужна Осетија се два проруски сепаратистички региона во Грузија.
XS
SM
MD
LG