Достапни линкови

Белград: Српското собрание бира нова влада


Српското Народно собрание денеска треба да ја избере новата влада на Србија, предложена од мандатарот Мирко Цветковиќ, кој до сега ја извршуваше функцијата министер за финансии. Новата влада треба да добие поддршка од најмалку 126 од вкупно 250-те пратеници во Собранието.
XS
SM
MD
LG