Достапни линкови

Багдад: Најмалку 15 загинати во денешните насилства во Ирак


Најмалку 15 лица загинале во денешните насилства во Ирак. Шест лица загинале, а 14 се повредени при експлозија на бомба чија цел била полициска патрола во Багдад. Во друг одвоен инцидент, седум лица ги изгубиле животите при експлозија на бомба која одекнала пред домот на локалниот лидер од партијата на ирачкиот претседател Џалал Талабани, во провинцијата Дијала. Функционерот Мухамед Еиса е сериозно повреден, а при експлозијата загинале неколку членови од неговото семејство.
XS
SM
MD
LG