Достапни линкови

Кандахар: Уиени осум авганистански полицајци на контролен пункт


8-мина авганистански полицајци биле убиени на еден контролен пункт во провинцијата Кандахар при напад на милитанти, соопшти полицијата. Областа е позната како база на талибанските милитанти.
XS
SM
MD
LG